Jak reklamować małą firmę rodzinną w internecie?

Małe firmy rodzinne często nie wiedzą, jak zacząć reklamować swoje produkty lub usługi w internecie, co może ograniczać ich szanse na przyciągnięcie nowych klientów i rozwój biznesu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak reklamować firmę rodzinną w internecie, by zwiększyć jej widoczność w sieci i przyciągnąć nowych klientów.

Czy warto reklamować małą firmę rodzinną w internecie?

Zastanawiasz się, dlaczego warto reklamować małą firmę rodzinną w internecie? Obecnie większość konsumentów poszukuje w sieci informacji o produktach lub usługach, które ich interesują. Dlatego też obecność w internecie jest niezbędna, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż. Reklama w sieci jest również stosunkowo niedroga w porównaniu do tradycyjnych metod promocji, co może być szczególnie korzystne dla małych firm rodzinnych o ograniczonym budżecie. Warto również pamiętać, że obecność w mediach społecznościowych może pomóc w budowaniu zaangażowania i lojalności klientów poprzez regularne publikowanie treści i interakcję z nimi.

W jaki sposób wypromować firmę rodzinną w sieci?

Istnieje wiele sposobów na skuteczną reklamę firmy rodzinnej w internecie. Przedstawiamy działania promocyjne, które pomogą Wam zbudować profesjonalny wizerunek w sieci i zdobyć zaufanie klientów.

Utwórz Profil Firmy w Google

Jeśli chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów, warto utworzyć Profil Firmy w Google. Dzięki temu Twoja firma będzie pojawiać się w wyszukiwarce i Mapach Google. Poprzez właściwą optymalizację Profilu zwiększysz lokalny ruch – wówczas wzrasta szansa na to, że więcej użytkowników zainteresuje się Twoją ofertą.

Tworząc Profil Firmy w Google, pamiętaj o podaniu najistotniejszych danych firmy (adres siedziby, sposób kontaktu, aktualne godziny otwarcia). Zawrzyj w Profilu również słowa kluczowe powiązane z Twoją ofertą.
Pamiętaj również o tym, by odpowiadać na opinie użytkowników pojawiających się w Profilu Firmy. Podziękuj za pozytywne recenzje, a w przypadku negatywnych, poproś o kontakt w celu wyjaśnienia sprawy. Wówczas pokazujesz się jako profesjonalista, który jest otwarty na klienta.

Zwiększ swoją widoczność w Google dzięki profesjonalnej wizytówce!

Wykorzystaj pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne świetnie sprawdzi się, jeżeli zależy Ci, by skutecznie promować rodzinną firmę. Odpowiednio prowadzone działania SEO lokalnego sprawią, że zareklamujesz swoje usługi w najbliższej okolicy. Ponadto zwiększa się prawdopodobieństwo, że Twoja witryna wyświetli się wysoko w wynikach wyszukiwania, co spowodowane jest mniejszą konkurencją.

O czym należy pamiętać w pozycjonowaniu lokalnym?

 • o doborze fraz z nazwą konkretnej miejscowości;
 • o pozyskaniu wartościowych linków zwrotnych;
 • o pozytywnych opiniach klientów na temat firmy.

W SEO lokalnym ważną funkcję pełnią treści. Obecnie roboty Google zwracają uwagę na ich jakość oraz funkcjonalność. Pisz treści, które są przyjazne dla czytelnika, dbaj o ich wartość merytoryczną, pamiętaj o poprawności stylistycznej i nasycaj je słowami kluczowymi powiązanymi z Twoją ofertą.

Jakie korzyści można zyskać dzięki wdrożeniu pozycjonowania lokalnego?

 • polepszysz widoczność w witrynie;
 • zwiększysz ruch na stronie;
 • dotrzesz do osób poszukujących konkretnych produktów/usług;
 • uzyskasz szybkie efekty pozycjonowania;
 • poniesiesz niewielkie koszty;
 • zbudujesz profesjonalny wizerunek na rynku lokalnym.

Zoptymalizuj swoją stronę internetową, by reklamować biznes rodzinny

Do działań skutecznego marketingu internetowego zaliczamy również budowę profesjonalnej strony www. Witryna powinna być przyjazna dla użytkownika i zaprojektowana w ciekawy sposób. Zadbaj również o to, by znalazł się na niej wartościowy content.

Co powinniśmy wprowadzić na stronie, jeśli chcemy, by użytkownik mógł w wygodny sposób poruszać się po niej poruszać?

 • zadbaj o to, by każda z oferowanych przez Ciebie usług miała osobną podstronę;
 • zoptymalizuj menu strony;
 • udostępnij formularz kontaktowy;
 • sprawdź, czy witryna ładuje się dostatecznie szybko;
  zapewnij bezpieczeństwo danych na stronie.

Zacznij pisać blog, by promować firmę rodzinną

Prowadzenie bloga swojej firmy to kolejny sposób na to, by wypromować w sieci swój rodzinny biznes. Warto regularnie publikować na nim angażujące treści edukacyjno-poradnikowe, które mogą zainteresować użytkowników. W ten sposób masz szansę pokazać się jako ekspert w danej branży, co pozwoli Ci zdobyć zaufanie czytelników i przyciągnąć nowych klientów. Ważne również, by określić swoją grupę docelową i dostosować styl pisania do odbiorcy.

Wyszukuj ciekawe tematy poprzez najczęściej wpisywane zapytania w wyszukiwarkę przez użytkowników sieci. Dobrze sprawdzą się tutaj edukacyjne frazy, które sugerują, że użytkownik poszukuje informacji na wybrany temat, np. co to jest pozycjonowanie lokalne lub poradnikowe – np. jak uszyć sukienkę.

Tworząc artykuły blogowe, pamiętaj o optymalizacji treści pod kątem SEO poprzez dobór najważniejszych słów kluczowych i zawarcie ich w treści. Stosuj nagłówki i pogrubienia, staraj się również, by tekst był poprawny stylistycznie i napisany przystępnym językiem.

Zareklamuj firmę rodzinną w social mediach

W dzisiejszych czasach obecność firmy w social mediach jest niemal obowiązkowa. Na platformach, takich jak Facebook, Twitter czy LinkedIn można publikować posty zawierające angażujące treści i poszerzać grono odbiorców.

Jakie działania marketingowe warto podejmować w mediach społecznościowych?

 • angażuj czytelników – regularnie publikuj ciekawe posty związane z Twoją branżą. Staraj się zachęcać użytkowników do dyskusji poprzez zadawanie pytań. Warto również wykorzystać poczucie humoru, które z pewnością przyciągnie uwagę czytelników i pozostawi pozytywne skojarzenia z Twoją firmą;
 • dodawaj atrakcyjne zdjęcia oraz grafiki;
 • wstaw opinie zadowolonych klientów – komentarze osób, które skorzystały z danego produktu bądź usługi, budują wiarygodność firmy i zaufanie.


Bardzo ważne jest, by systematycznie działać na kanałach społecznościowych. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi, a poprzez social media, z których wiele osób korzysta codziennie, łatwo pozyskać nowych klientów.

Jeśli chcesz promować swoją firmę rodzinną, warto nawiązywać w publikowanych postach do wartości, takich jak:

 • tradycja (zwłaszcza, jeśli biznes był przekazywany z pokolenia na pokolenie);
 • stabilność;
 • lojalność, zaufanie klientów;
 • poczucie tożsamości oraz kultura organizacyjna;
 • miła, rodzinna atmosfera pracy, która korzystnie wpływa na jakość oferowanych usług/produktów.

Udostępniaj wideo promocyjne na YouTube

YouTube jest platformą, na której bezpłatnie można upubliczniać ciekawe wideo promujące usługi bądź produkty. Jeśli chcesz zareklamować swoją firmę, nagraj ciekawy film, który zachęci odbiorcę do skorzystania z oferty. YouTube oferuje narzędzia kreatywne, które pomogą Ci w tym przedsięwzięciu.
Kiedy Twój film będzie już gotowy, rozpocznij kampanię, dzięki której zwiększysz skuteczność swojej reklamy. Efektywność prowadzonej kampanii sprawdzić można za pomocą darmowych narzędzi pomiarowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, YouTube przygotował wskazówki, które pomogą Ci zareklamować swoją firmę.

Nagrywaj webinary

Jesteś autorytetem w swojej branży? Może wygłosisz prelekcję na konferencji lub webinarze? Seminaria online w ostatnim czasie przyciągają bardzo dużą liczbę odbiorców, dlatego też są doskonałym miejscem na promocję swoich produktów lub usług. Dzieląc się wiedzą z innymi pokażesz się jako ekspert i wzbudzisz zaufanie do swojej marki.

E-mail marketing – skuteczna promocja rodzinnej firmy

Kolejnym sposobem na promocję firmy rodzinnej jest marketing e-mailowy.
W celu zdobycia adresów e-mailowych użytkowników, zaproponuj coś bezpłatnego, np. darmowego e-booka w zamian za podanie maila.

Jak powinny wyglądać treści e-mail marketingowe?

 • staraj się, by wiadomości były zwięzłe i napisane w przystępny sposób;
  stwórz interesujący tytuł, który przyciągnie uwagę odbiorcy;
 • w treści zawrzyj konkretne i przydatne informacje;
 • w zakończeniu maila zawrzyj wezwanie do działania, przykładowo „zarezerwuj spotkanie” lub „złóż zamówienie” albo „dowiedz się więcej”;
 • wysyłaj ukierunkowane wiadomości uwzględniając płeć, wiek, zainteresowania, poprzednie kontakty z Twoją firmą – ukierunkowane wiadomości zwiększają szansę na to, że użytkownik będzie chciał się z nimi zapoznać;
 • stale obserwuj efektywność kampanii, monitorując wskaźniki, w tym współczynniki otwarć, współczynniki klikalności i konwersje. Wykorzystuj testy A/B w celu sprawdzenia tematów, wezwań do działania i formatów wiadomości. W ten sposób łatwiej będzie określić oczekiwania klientów.

Chcesz zdobyć więcej lokalnych klientów?

Reklama Google Ads dla rodzinnych biznesów

Dlaczego warto zdecydować się na płatne reklamy Google Ads? Pomagają one w ukierunkowaniu reklam na konkretną grupę docelową, dzięki czemu łatwiej jest zwiększyć ruch na stronie. Mamy świadomość, że mniejsze biznesy dopiero rozpoczynające swoją działalność, nie zawsze mogą sobie pozwolić na taką kampanię. Jeśli jednak dysponujecie odpowiednim budżetem, warto zdecydować się na kampanię reklamową Google Ads.

Prezentujemy wskazówki dla firm korzystających z Google Ads:

 • wskaż grupę docelową, biorąc pod uwagę lokalizację, płeć, przedział wiekowy, zainteresowania oraz nawyki wyszukiwania i dostosuj reklamy;
 • wykorzystuj popularne frazy, które sprawią, że reklamy będą pojawiały się w wyszukiwarce po wpisaniu odpowiednich zapytań;
 • treść reklamy powinna charakteryzować się wysoką jakością – zadbaj o interesujący przekaz, zawarcie istotnych informacji oraz estetyczny wygląd;
 • monitoruj efektywność kampanii w celu dopasowania najlepszej strategii działania;
  rozplanuj budżet, który chcesz przeznaczyć na realizację strategii Google Ads.

Jak reklamować małą firmę rodzinną w internecie? Podsumowanie

W dzisiejszych czasach reklama w internecie to nieodłączny element skutecznego prowadzenia biznesu, zwłaszcza dla małych firm rodzinnych. Niezależnie od branży, w której działa Twoja firma, istnieją różne sposoby, by zwiększyć jej widoczność w sieci i przyciągnąć nowych klientów.

Jeżeli chcesz skutecznie wypromować swój biznes rodzinny w sieci, wykorzystaj pozycjonowanie lokalne, stwórz profesjonalną stronę www, regularnie publikuj angażujące artykuły blogowe oraz posty w social mediach, prowadź także marketing e-mailowy. Obecność Twojej marki w sieci pomoże Ci zbudować relacje z klientami oraz wiarygodność.

Reklama małej firmy rodzinnej w internecie wymaga poświęcenia czasu i zaangażowania, ale może przynieść wiele korzyści w postaci zwiększenia sprzedaży, zasięgu firmy i poprawy wizerunku. Warto więc inwestować w rozwój biznesu w sieci i śledzić trendy oraz nowości w branży reklamowej, by stale doskonalić swoje strategie i osiągać coraz lepsze wyniki.

Inni przeczytali także:

Jak wypromować firmę w internecie?
7 sposobów jak reklamować firmę w internecie.
Gdzie reklamować firmę? Poznaj 6 skutecznych platform reklamowych.
Ile kosztuje reklama firmy w internecie.

Scroll to Top