10 najlepszych kreatorów stron internetowych dla małych biznesów

Prowadzenie profesjonalnej strony internetowej jest podstawą małych biznesów. Jednakże nie każdy przedsiębiorca ma umiejętności programistyczne, aby stworzyć stronę od podstaw. Na szczęście istnieją kreatory stron www, które umożliwiają łatwe i szybkie tworzenie witryn. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie są najlepsze kreatory stron internetowych dla małych biznesów, warto zapoznać się z naszym artykułem.


Jakie są zalety korzystania z kreatora stron internetowych?

Korzystanie z kreatora stron internetowych ma wiele zalet, zwłaszcza dla małych biznesów, które nie mają dużego budżetu ani zasobów, aby zatrudnić specjalistów do tworzenia stron internetowych. Poniżej przedstawiamy kilka zasadniczych korzyści związanych z korzystaniem z kreatora stron internetowych:

 • łatwość użytkowania - kreatory stron internetowych oferują prosty i intuicyjny interfejs, który pozwala użytkownikom na łatwe i szybkie tworzenie stron internetowych bez wymaganego wcześniejszego doświadczenia programistycznego;
 • oszczędność czasu i pieniędzy - korzystanie z kreatora stron internetowych jest tańsze niż wynajęcie specjalisty lub firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze;
 • dostępność narzędzi i funkcjonalności - kreatory stron internetowych oferują wiele narzędzi i funkcjonalności, takich jak narzędzia do tworzenia formularzy, galerii zdjęć, wtyczek i wiele innych, które ułatwiają tworzenie strony internetowej;
 • responsywność - wiele kreatorów stron internetowych oferuje responsywność, co oznacza, że strona internetowa jest dostosowana do różnych rozmiarów ekranów, w tym również do urządzeń mobilnych;
 • wsparcie techniczne - kreatory stron internetowych oferują wsparcie techniczne dla swoich użytkowników, co pozwala na szybkie rozwiązanie problemów i uzyskanie odpowiedzi na pytania związane z tworzeniem i utrzymywaniem strony internetowej;
 • szybkość wdrażania - kreatory pozwalają na szybkie wdrożenie strony internetowej, co jest szczególnie ważne dla małych firm, które chcą szybko zaistnieć w internecie.


Najlepsze kreatory stron internetowych dla małych biznesów

Na rynku dostępnych jest wiele kreatorów stron internetowych, ale które z nich są najlepsze dla małych biznesów? Przygotowaliśmy listę, która umożliwi wybór najodpowiedniejszej opcji dla Waszej działalności.

 

1. WordPress

WordPress to najbardziej znany system zarządzania treścią na świecie. Jest odpowiedni również dla niewielkich firm. Wyróżnia go łatwa obsługa i różnorodność funkcji. Dostępne są dwie wersje WordPressa - WordpPress.org (darmowy) i WordPress.com (płatny). Jeśli masz ograniczony budżet, warto skorzystać z bezpłatnej wersji Wordpress.org, przynajmniej na początku.

Strona www na Wordpress to bardzo dobre rozwiązanie dla małego biznesu. Korzystając z programu, masz do dyspozycji tysiące konfigurowalnych motywów, dzięki czemu coś dla siebie znajdą tutaj przedsiębiorcy z różnych branż. Narzędzie do tworzenia stron Wordpress oferuje również funkcję „przeciągnij i upuść”.

Kreator ma ogromną liczbę wtyczek, które zapewniają Twojej witrynie dodatkowe funkcjonalności. Warto z nich skorzystać w celu ulepszenia strony swojej działalności.

Wśród wtyczek Wordpress wymienić można:

 • formularze internetowe i kontaktowe
 • sklepy internetowe
 • Google Analytics
 • szkolenia online
 • narzędzia SEO

Kreator stron www Wordpress jest w stanie zintegrować się niemal z każdą platformą oraz narzędziem online.

WordPress jako popularny system zarządzania treścią (CMS), jest często atakowany przez hakerów oraz innych użytkowników internetu. Z tego powodu należy regularnie aktualizować oprogramowanie WordPress i wtyczki.

Jeśli strona internetowa oparta na WordPressie jest źle zaprojektowana, może działać wolno, co przyczynia się do frustracji użytkowników i zniechęca ich do ponownego odwiedzenia strony.


2. Web.com

Web.com to prosty kreator stron internetowych, który umożliwia stworzenie profesjonalnej witryny dla małego biznesu. Funkcja „przeciągnij i upuść” ułatwia projektowanie witryny. Web.com zapewnia duży wybór szablonów, które można dopasować w zależności od potrzeb.

Web.com jest niedrogi i przyjazny dla użytkowników. Kreator oferuje także narzędzia wspierające pozycjonowanie stron, które pomogą Ci wypromować swoją witrynę. Jednak warto wiedzieć, że otrzymana nazwa domeny zachowuje ważność jedynie przez rok, później należy ją odnawiać za odpowiednią opłatą.

Pakiet Starter ma pewne ograniczenia, zwłaszcza jeśli potrzebna Ci funkcja e-commerce. Jednak ulepszone wersje kosztują mniej od przeciętnej witryny.


3. HubSpot

HubSpot Website Builder jest kreatorem „przeciągnij i upuść”, wyposażonym w narzędzia do automatyzacji marketingu i CRM. Daje możliwość optymalizacji witryny dla różnych urządzeń oraz dostosowania jej do potrzeb swojej działalności. Oferuje gotowe szablony stron przeznaczone do tworzenia wpisów, stron docelowych, e-maili.

Zaletą kreatora do tworzenia witryn internetowych HubSpot jest testowanie adaptacyjne. Można wybrać do 5 różnych opcji strony www. Wówczas kreator witryn określi najkorzystniejszą stronę dla prowadzonej przez Ciebie działalności.

HubSpot jest zintegrowany z CRM, co pozwala na wykorzystanie danych klientów w celu personalizacji obsługi dla każdego użytkownika, który odwiedził naszą witrynę. Platforma ma funkcje, takie jak marketing e-mailowy, czat na żywo i testy adaptacyjne, w które nie jest wyposażona większość kreatorów stron internetowych.

Dla osób, które potrzebują sklepu online albo złożonej witryny biznesowej, WordPress może okazać się lepszym rozwiązaniem, ponieważ ma bardziej zaawansowane funkcje od platformy HubSpot.


4. Wix

Wix wyposażono w Artificial Design Intelligence, czyli sztuczną inteligencję projektową. ADI szuka informacji na temat firmy w internecie i na ich podstawie tworzy stronę internetową Twojej firmy.
Kreator stron Wix wyróżnia się intuicyjną obsługą i jest przyjazny dla użytkowników. Oferuje także narzędzia SEO oraz marketingowe, dzięki którym wypromujesz stronę swojej firmy. Zapewnia bardzo duży wybór szablonów, które można modyfikować oraz różnego rodzaju aplikacje (darmowe i płatne). Więcej na temat Wix przeczytasz w artykule Czy strona internetowa na platformie WIX to dobry pomysł dla lokalnego biznesu?


5. GoDaddy Website Builder

GoDaddy również świetnie sprawdzi się jako kreator stron internetowych dla małych firm.

Dlaczego warto z niego skorzystać?

 • nie musisz mieć wiedzy technicznej, by go używać - GoDaddy oferuje szablony oraz edytor „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze i z powodzeniem dopasujesz go do swoich potrzeb;
 • można dodawać formularze kontaktowe, nagrania wideo, a także linki do social mediów. GoDaddy wyposażono również w narzędzia marketingowe, wspierające SEO oraz marketing e-mailowy;
 • witryny stworzone z pomocą kreatora prawidłowo działają na urządzeniach mobilnych;
 • platforma oferuje funkcję GoDaddy InSight - dzięki temu narzędziu otrzymujesz informacje oraz rekomendacje bazujące na danych od użytkowników. W ten sposób masz szansę udoskonalić stronę i dostosować ją do potrzeb odwiedzających Twoją witrynę.


6. Gator Website Builder

Z pomocą kreatora stron Gator Website Builder stworzysz witrynę dzięki kilku kliknięciom. Narzędzie to jest bardzo korzystne cenowo, przy zachowaniu wysokiej jakości.

Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze zalety:

 • Gator Website Builder jest prosty w obsłudze - ma wiele motywów do wyboru, wyposażono go również w oprogramowanie typu „przeciągnij i upuść”, które ułatwia dodawanie obrazów czy nagrań wideo;
 • oferuje darmowy hosting, nazwę domeny, analitykę, a także certyfikat SSL, gwarantujący bezpieczeństwo witryny;
 • kreator pozwala na szybkie i sprawne przeniesienie strony, jeśli masz już swoją witrynę.

Niestety narzędzie nie ma zbyt wielu zaawansowanych funkcji. Ponadto, jeśli zdecydujesz się z niego korzystać, musisz podpisać 3-letnią umową. Wprawdzie możesz z niej zrezygnować, ale może to wiązać się z opłatami.


7. MemberPress

Member Press to witryna, w której użytkownicy muszą się zarejestrować, jeśli chcą otrzymać ekskluzywne treści. Jest to wtyczka WordPress, dzięki której można tworzyć wyjątkowe witryny członkowskie. Pozwala akceptować płatności, sprzedawać pliki do pobrania, a także monitorować, kto obserwuje treści na Twojej stronie.

Co można zrobić dzięki MemberPress?

 • skonfigurować witrynę członkowską w zaledwie kilka minut;
 • generować powtarzające się przychody z subskrypcji;
 • zarządzać członkami strony oraz udostępniać treści na podstawie poziomu członkostwa;
 • korzystać z różnych motywów WordPress;
 • organizować zajęcia online.

MemberPress zapewnia obsługę klienta na najlepszym poziomie, co zwiększa szansę na to, że Twoja witryna odniesie sukces.

Kreator jest jednak nieco droższy od innych propozycji z listy. Pamiętaj, że działa na WordPress, co oznacza, że ponosisz odpowiedzialność za aktualizacje oprogramowania, jak również kopie zapasowe.


8. Weebly

Weebly jest często wymieniany jako jeden z najlepszych bezpłatnych kreatorów stron www. Co go wyróżnia?

 • oferuje funkcje SEO oraz generowania leadów (pełny dostęp otrzymasz po aktualizacji do wersji płatnej);
 • responsywne szablony sprawiają, że strona prawidłowo wyświetla się na urządzeniach mobilnych;
 • zapewnia wyszukiwanie w witrynie;
 • proponuje opcję członkostwa z różnymi planami.

Jeśli jednak potrzebujesz zaawansowanych funkcji, lepiej sprawdzi się płatna wersja. Niektórzy uważają, że Weebly nie jest łatwy w obsłudze.

 

9. BigCommerce

BigCommerce to doskonała opcja dla niewielkich biznesów. Służy do sprzedaży online. Platforma wspiera duże marki, w tym Burrow i Skullcandy.

Jakie są zalety platformy BigCommerce?

 • to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz uruchomić sklep internetowy i nie chcesz martwić się o kwestie techniczne;
 • oferuje wiele oryginalnych szablonów, dzięki czemu łatwo Ci będzie stworzyć stronę internetową dostosowaną do Twoich oczekiwań;
 • proponuje funkcje, takie jak rozwiązania do wysyłki i inwentaryzacji, recenzje i automatyzacja marketingu e-mailowego;
 • BigCommerce zapewnia ochronę przed hakerami oraz atakami DDoS.

Trzeba jednak dokonać aktualizacji, jeżeli chcesz otrzymać dostęp do niektórych funkcji eCommerce, takich jak:

 • recenzje klientów Google;
 • funkcje pozwalające na odzyskanie porzuconego koszyka;
 • przechowywane karty kredytowe;
 • zaawansowane wyszukiwanie oraz filtrowanie produktów.


10. Squarespace

Squarespace charakteryzuje się łatwością użytkowania. To dobra opcja, dla osób, które stronę www dla swojej firmy tworzą pierwszy raz. Jeżeli korzystasz z podstawowego planu, masz możliwość założenia 20-stronicowej witryny. Przez pierwszy rok można używać platformy bezpłatnie. Razem z pakietem dostajesz także certyfikat SSL, funkcje analityczne i e-commerce. Kreator www Squarespace umożliwia sprzedaż nieograniczonej liczby produktów oraz przyjmowania darowizn.

Inne plany mają w ofercie zarządzanie zapasami, księgowość, funkcje kasy, odzyskiwanie koszyka, a także raportowanie e-commerce.


10 najlepszych kreatorów stron internetowych dla małych biznesów. Podsumowanie

Artykuł przedstawia dziesięć najlepszych kreatorów stron internetowych dla małych biznesów. Zaprezentowaliśmy różne platformy, które oferują łatwe w użyciu interfejsy i nie wymagają wiedzy technicznej w celu stworzenia profesjonalnej strony www. Wymieniliśmy również funkcje, jakie powinien mieć dobry kreator stron internetowych dla małych biznesów.

Na liście znalazły się narzędzia, takie jak Wordpress, HubSpot, Wix, Weebly, Squarespace. Każde z nich ma swoje mocne strony i funkcjonalności, które pozwalają użytkownikom na tworzenie unikalnych i praktycznych stron internetowych.

Zaprezentowaliśmy również kilka ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kreatora strony internetowej dla małego biznesu. Są to m.in. łatwość w użyciu, dostępność narzędzi marketingowych, wsparcie techniczne oraz koszty.

 

 

Inni przeczytali także:

Czy strona internetowa na platformie WIX to dobry pomysł dla lokalnego biznesu?
O czym pamiętać zakładając nową stronę www?