Pozycjonowanie stron

SKUTECZNE POZYCJONOWANIE

Pozycjonowanie stron w Google

Masz stronę internetową? Zainwestuj w pozycjonowanie i wykorzystaj ją do pozyskiwania nowych klientów. Dzięki SEO Twoja strona wyświetli się w top 10 Google na frazy związane z ofertą, docierając do tysięcy użytkowników. Optymalizacja na wielu obszarach sprawi, że pozyskany w ten sposób ruch na stronę będzie dla Ciebie skutecznym źródłem sprzedaży. Zobacz, dlaczego warto rozwijać swoją firmę dzięki pozycjonowaniu stron.

Zwiększysz widoczność strony w Google

Chociaż celem pozycjonowania nie jest jedynie wyświetlanie się strony w Google, rosnąca widoczność to pierwszy sygnał, że SEO zadziałało. Im więcej osób zobaczy Twoją stronę, tym większe szanse na sprzedaż.

Podejmiesz decyzje w oparciu o wiarygodne informacje

Współpracując z nami masz jasną sytuację. Nie tylko informujemy o wszystkich krokach pozycjonowania, które będziemy realizować, ale również cyklicznie informujemy Cię o przebiegu postępów pozycjonowania.

Dotrzesz do wybranej grupy docelowej

Wiek? Płeć? Demografia? W pozycjonowaniu precyzujemy dotarcie do grupy odbiorców przez pryzmat fraz. To one odzwierciedlają potrzeby i zamiary użytkowników. Pozyskując duży ruch, będzie to ruch Twoich potencjalnych klientów.

KORZYŚCI Z POZYCJONOWANIA STRON

Dlaczego warto pozycjonować strony z Agencją Lojalni?

Dotrzesz do potencjalnych klientów

Dzięki pozycjonowaniu dotrzesz do użytkowników, którzy wyszukują usług, produktów i miejsc w Google. To właśnie Twoją firmę zobaczą w top 10, a nie konkurencję.

Zwiększysz rozpoznawalność marki

Nie ma lepszej reklamy niż widoczność Twojej strony w Google. Im lepiej wypozycjonowana strona, tym więcej osób pozna Twoją ofertę.

Poniesiesz niski koszt pozyskania sprzedaży

Pozycjonowanie stron wiąże się u nas ze stałymi kosztami, a jednocześnie z rosnącą sprzedażą. Zamiast płacić za każde odwiedziny na Twojej stronie, płacisz za stałą optymalizację strony.

Zwiększysz swoje zyski

Pozycjonowanie nie ma na celu jedynie zbudować ruch na Twojej stronie, ale przede wszystkim pozyskiwać dla Ciebie sprzedaż.

Zobacz ofertę pozycjonowania stron w Twoim mieście.

ZAKRES DZIAŁAŃ

Co robimy w ramach pozycjonowania małych firm?

Pozycjonowanie lokalne, ale również pozycjonowanie szerokie to kompleksowa usługa, która obejmuje:

audyt wstępny strony
zalecenia zmian związane z ewentualnymi błędami na stronie
optymalizację techniczną strony
optymalizację on-site
wybór słów i fraz kluczowych związanych z ofertą
rozbudowę i optymalizację tekstów na stronie
budowę profilu linków przychodzących off-site

W pozycjonowaniu lokalnym i szerokim szczególny nacisk kładziemy na eksponowanie danych teleadresowych Twojej firmy. Dbamy o ich spójność w obrębie Twojej witryny, ale również w katalogach i na profilach firmowych na zewnętrznych portalach. Wszystkie działania realizuje zespół doświadczonych specjalistów: pozycjonerów, copywriterów i linkbuilderów.

Korzyści

Wzrost widoczności w Google

Twoja strona będzie widoczna na coraz większą liczbę fraz w top 10 wyników wyszukiwania.

Pozyskanie precyzyjnego ruchu na stronę

Twoją stronę będzie odwiedzać coraz więcej użytkowników z najbliższej okolicy zainteresowanych Twoimi usługami.

Budowa popularności marki online

Dzięki widoczności strony w Google, w Mapach i w formie wizytówki Google Moja Firma promujesz swoją markę wśród coraz większej grupy odbiorców.

WSPÓŁPRACA Z AGENCJĄ SEO

Jak wygląda proces pozycjonowania stron?

Strategia

Prowadzimy analizę Twojego biznesu, branży i konkurencji, aby wybrać najskuteczniejszą strategię i określić najważniejsze frazy do kampanii SEO.

Optymalizacja

Realizujemy optymalizację techniczną, budujemy skuteczne treści i wdrażamy strategię linkowania.

Raportowanie

Regularnie otrzymasz od nas raport widoczności strony, z wyszczególnieniem fraz, na które już wyświetlasz się w Google.

DLACZEGO AGENCJA LOJALNI

Dlaczego warto pozycjonować z Agencją Lojalni?

Setki zadowolonych klientów

Mamy na koncie sukcesy klientów lokalnych o różnym profilu działalności. Wielu z nich dzięki nam rozwinęło swoje firmy. To możesz być też Ty!

Wieloletnie doświadczenie

Realizujemy pozycjonowanie od ponad 20 lat. Nasz zespół tworzą specjaliści o bogatym doświadczeniu, którzy żyją tematami SEO, a swoją pracę wkładają 100% zaangażowania.

Transparentne działania

Pozycjonowanie to konkretny zestaw działań i określony proces. Od początku przedstawiamy więc zakres naszych działań, a w trakcie współpracy informujemy o ich przebiegu. Z nami wiesz, za co płacisz.

Specjalizacja
.

Naszą specjalnością są małe firmy. Pomagamy rozkwitać lokalnym firmom, rodzinnym biznesom i początkującym przedsiębiorcom. To dla nich stworzyliśmy przystępną ofertę pozycjonowania.

Czy pozycjonowanie jest dla Ciebie?

Stron internetowych w Google jest tysiące. Pozycjonowanie ma sprawić, że to właśnie do Ciebie trafią użytkownicy. Pozycjonowanie stron to mierzalny i skuteczny sposób na pozyskiwanie klientów w internecie.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Wyceniając prace dla Twojej strony weźmiemy pod uwagę takie aspekty jak jej wielkość, obecne wyniki w Google, konkurencyjność branży czy też zasięg.

Finalnie więc koszt pozycjonowania ustalany jest indywidualnie. Chcemy, aby pozycjonowanie było usługą dostępną dla każdego, dlatego oferujemy budżetowe, ale skuteczne rozwiązania.

ZAUFALI NAM

Dołącz do grona firm skutecznie pozycjonowanych

OPINIE O AGENCJI LOJALNI

Co mówią o nas klienci

„Współpraca z firma Lojalni stała się jedną z lepszych inwestycji, których się podjąłem. Stawiają plan działania i rzetelnie wywiązują się z obietnic. Obsługa klienta na najwyższym poziomie, Pan Zbigniew nigdy mnie nie zawodzi, a wszystkie moje propozycje i uwagi bierze poważnie i z pełnym profesjonalizmem. Polecam Lojalni Poznań, zespół, dla którego to Ty jesteś najważniejszy”.

Nguyen Tuan

„Mam przyjemność współpracować z agencją Lojalni niemal rok. Na podstawie minionego okresu z czystym sumieniem mogę polecić agencję, która wyróżnia się przede wszystkim skutecznością w pozycjonowaniu, doskonałym kontaktem, oraz regularnym raportowaniem swojej pracy. Podjęta współpraca była trafioną inwestycją przy pozyskaniu nowych klientów. Polecam!”

Mateusz Nowakowski

„Firma Lojalni z energią wkroczyła na rynek SEO. Wyróżnia ją bardzo indywidualne podejście do Klientów, znakomity kontakt i szybkość reagowania na nowe okoliczności oraz opieka, jaką otaczają swoich Klientów. Zespół specjalistów, który wie, co robi i potrafi to w przystępny sposób wytłumaczyć 😉 Polecamy gorąco jeśli szukacie nowych dróg rozwoju dla swoich działalności :)”

Midi 24

„Szczerze polecam współpracę z Lojalni. Firma solidna, rzetelna, kompetentna. Ich działania przyniosły natychmiastowe efekty widoczne w comiesięcznych raportach”.

Kancelaria Adwokacka Wojciech Butrym

„Polecam współpracę z firmą Lojalni. Jasne i przejrzyste zasady współpracy, regularne raportowanie działań, bardzo dobry kontakt z klientem. Profesjonaliści w pełnym znaczeniu tego słowa”.

LED

„Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dostaliśmy wiele cennych uwag, widzimy wyniki. A przede wszystkim obsługa przesympatyczna i pomocna. Polecamy!”

Medicus Uroda

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!

Pozycjonowanie stron w Google z agencją SEO

Masz swoją stronę, jednak nie generujesz sprzedaży? Przyczyną mogą być niskie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania i związany z nimi brak ruchu. Chcesz być bardziej widoczny w Google? Zainwestuj w pozycjonowanie stron z agencją Lojalni z Poznania. SEO dla stron internetowych obejmuje szereg działań optymalizacyjnych, których celem jest osiągnięcie jak najwyższych pozycji na kluczowe frazy. Dzięki widoczności Twoja strona będzie stopniowo generować coraz większy ruch oraz sprzedaż. Zarobione środki możesz zainwestować w rozwój swojej firmy i doinwestować pozycjonowanie.

Dlaczego warto skorzystać z oferty agencji Lojalni? Pozycjonowanie stron internetowych dedykujemy dla firm, które:

 • dopiero zaczynają działalność na rynku, ale chcą od początku zainwestować w marketing internetowy,
 • małych firm, działających lokalnie,
 • firm rodzinnych.

Naszym celem jest pozycjonowanie strony w budżecie, który pozwoli na osiągnięcie realnych efektów SEO i nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla firmy, która stawia pierwsze kroki w branży lub chce się intensywnie rozwijać. Nie znajdziesz u nas długoterminowych umów ani wygórowanych cen – działamy przejrzyście i na jasno określonych warunkach w zgodzie z Twoimi priorytetami.

Co obejmuje pozycjonowanie stron www w Google?

By osiągnąć wysokie pozycje na kluczowe frazy w wynikach wyszukiwania, musisz podjąć szereg działań optymalizacyjnych. Oferta pozycjonowania stron w naszej agencji obejmuje wszystkie obszary, które mogą mieć znaczenie dla Twojej pozycji w Google. Wśród nich znajdują się:

 • audyt SEO Twojej witryny,
 • opracowanie strategii i wybór słów kluczowych powiązanych z Twoją ofertą, na które będziemy budować widoczność,
 • optymalizacja techniczna strony pod kątem wymagań SEO,
 • tworzenie wartościowych treści,
 • budowa profilu linkowego – pozyskiwanie linków zewnętrznych prowadzących do Twojej witryny z zewnętrznych stron,
 • stały monitoring pozycji, ruchu, konwersji oraz optymalizację działań.

Audyt SEO w pozycjonowaniu stron internetowych

Audyt SEO to wstępna weryfikacja obecnego stanu strony internetowej pod kątem przygotowania do pozycjonowania oraz optymalizacji. W trakcie audytu specjalista sprawdza:

 • czy strona jest zaindeksowana w Google,
 • jaka jest widoczność strony – na jakie frazy jest widoczna i czy są to frazy związane z ofertą,
 • jaki jest miesięczny ruch na stronie,
 • czy witryna jest zoptymalizowana pod kątem technicznym (adresy UR, nazwy produktów, meta title, meta description itp.),
 • czy witryna jest uzupełniona o treści,
 • czy strona internetowa ma zbudowany profil linków przychodzących.

Na podstawie wyników audytu jesteśmy w stanie ocenić, ile potrwa pozycjonowanie Twojej strony www oraz jakie działania musimy wykonać.

Opracowanie strategii słów kluczowych w pozycjonowaniu

SEO dla Twojej strony internetowej rozpoczyna się od przygotowania listy słów kluczowych, na które będziemy pozycjonować Twoją witrynę. Jest to tzw. profilowanie lingwistyczne. Specjalista SEO, na podstawie uzyskanych informacji, narzędzi oraz analizy stron konkurencyjnych firm, przygotowuje listę fraz do akceptacji. Zazwyczaj, w przypadku niedużych firm, będą to frazy z długiego ogona, czyli frazy, które są mniej popularne, ale generują duże szanse na konwersję. W ten sposób nawet nieduże firmy mogą konkurować na rynku i generować sprzedaż.

Optymalizacja techniczna w SEO dla stron internetowych

Zakres optymalizacji technicznej zależy od stanu wyjściowego witryny i zazwyczaj obejmuje:

 • wdrożenie pliku robots.txt oraz mapy strony, które ułatwiają robotom Google indeksację witryny,’
 • weryfikację szybkości działania strony,
 • optymalizację adresów URL w taki sposób, by były one czytelne dla użytkowników oraz dla robotów Google,
 • optymalizację nagłówków H1, meta title oraz meta description,
 • wdrożenie przekierowań na stronach z błędem 404 (jeśli to konieczne),
 • usunięcie niedziałających linków.

Tworzenie treści w pozycjonowaniu dla stron www

Treści są jednym z najistotniejszych elementów skutecznej strategii pozycjonowania. W oparciu o listę fraz kluczowych specjalista SEO przygotowuje strategię tworzenia treści. Mogą być to treści blogowe i ofertowe. Dzięki obecności słów kluczowych w contencie na Twojej stronie algorytm Google wyświetli Twoją stronę w wynikach wyszukiwania. W ten sposób dotrzesz do użytkownika. W trakcie współpracy specjalista ds. content marketingu tworzy nowe treści lub rozbudowuje te istniejące w taki sposób, by były one:

 • przydatne i interesujące dla użytkowników,
 • zoptymalizowane pod SEO – w pozycjonowaniu treści muszą mieć takie elementy, jak nagłówki,  śródtytuły, akapity, wypunktowania, boldy, linki wewnętrzne,
 • atrakcyjne wizualnie i łatwe w odbiorze.

W procesie pozycjonowania weryfikujemy skuteczność treści i w razie potrzeby przeprowadzamy dalszą rozbudowę contentu. Sugerujemy także rozbudowę witryny o nowe podstrony ofertowe, w taki sposób, by każda usługa znajdowała się pod własnym adresem URL.

Budowa profilu linkowego

W procesie pozycjonowania Twojej witryny zadbamy także o linki prowadzące do Twojej witryny. Zweryfikujemy istniejący profil linków, w razie potrzeby zadbamy o jego naprawę i opracujemy strategię pozyskiwania linków z wartościowych źródeł. Dzięki naszym działaniom profil linków zostanie rozbudowany w sposób naturalny, co wzbudzi zaufanie robotów Google i poprawi Twoje pozycje w wynikach wyszukiwania.

Monitoring działań oraz optymalizacja

Masz złe doświadczenia z innymi agencjami SEO? Obawiasz się, że poniesiesz koszty, a nie zobaczysz efektów? W naszej agencji zespół projektowy jest z Tobą w stałym kontakcie. Specjalista SEO wraz z opiekunem klienta na bieżąco monitorują skuteczność działań. Na tej podstawie są w stanie zweryfikować, czy zmierzają we właściwym kierunku – czy pozycje oraz ruch na Twojej stronie wzrastają. Raz w miesiącu otrzymasz specjalny raport naszych działań wraz z efektami, a w razie potrzeby, pytań lub wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z opiekunem klienta lub specjalistą ds. pozycjonowania, który czuwa nad projektem. Masz pytania lub wątpliwości? Podziel się nami z nimi – zarówno opiekun klienta, jak i pozycjoner udzielą Ci niezbędnych wskazówek i wsparcia.

Skuteczne pozycjonowanie stron www dla różnych systemów CMS

Niezależnie od tego, z jakiego systemu CMS korzystasz, możesz zainwestować w pozycjonowanie stron. Oferujemy SEO dla witryn zbudowanych na wszystkich CMS-ach. Najczęściej wdrażamy pozycjonowanie w Google dla stron www opartych na:

 • WordPress,
 • Joomla,
 • Wix,
 • Drupal,
 • Silverstripe,
 • Bitrix,
 • Blogger,
 • Typo3.

Nasi specjaliści SEO mają duże doświadczenie, stale pracują z różnymi systemami CMS i wiedzą, w jaki sposób przeprowadzić optymalizację techniczną w konkretnym systemie i w jaki sposób wdrożyć zmiany. Dzięki temu zyskasz witrynę dostosowaną do wymagań robotów Google oraz spełniającą oczekiwania użytkowników.

Pozycjonowanie stron – standardy obsługi klienta w agencji Lojalni

Dbamy nie tylko o satysfakcję naszych klientów z osiągniętych efektów, ale także ze standardu obsługi. Nad Twoim projektem będzie czuwać dedykowany zespół, w skład którego wchodzą:

 • opiekun klienta,
 • specjalista ds. pozycjonowania,
 • specjalista ds. content marketingu,
 • specjalista ds. link buildingu.

Przygotowujemy przejrzyste raporty działań i efektów, które możesz przedstawić swoim przełożonym. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami – sami wychodzimy z inicjatywą rozmów, odpowiadamy na maile i telefony – Ty nie musisz zabiegać o kontakt ani czekać tygodniami na odpowiedź. 

Na bieżąco tłumaczymy treść raportów SEO w taki sposób, była ona dla Ciebie zrozumiała. W razie potrzeby oraz sytuacji na rynku, sezonu i koniunktury optymalizujemy i modyfikujemy działania – zmiany ustalamy wspólnie podczas rozmów telefonicznych lub wideorozmów poprzez komunikatory online. Sugerujemy także wdrożenie działań optymalizacyjnych pod kątem konwersji – chcemy, by SEO nie tylko przynosiło wysokie pozycje, ale także realnie zwiększało Twoje przychody.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Agencja SEO Lojalni oferuje pozycjonowanie stron, które ma wesprzeć rozwój małych firm lub przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek. Dlatego też wypracowaliśmy cennik pozycjonowania, który nie obciąża budżetu, ale jednocześnie pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty w postaci wzrostu widoczności, ruchu oraz konwersji. 

Od czego zależy koszt pozycjonowania?

By wycenić usługę pozycjonowania, musimy wiedzieć:

 • do kogo chcesz dotrzeć (najtańsze SEO to pozycjonowanie lokalne, którego celem jest pozyskanie użytkowników z ograniczonego obszaru),
 • jaki jest wyjściowy stan witryny – czy jest zoptymalizowana pod kątem technicznym, czy była kiedykolwiek pozycjonowana, czy została kiedykolwiek ukarana przez Google),
 • w jakiej branży działasz (w bardziej konkurencyjnych branżach do osiągnięcia efektów możemy potrzebować nieco większego budżetu).

Co obejmuje cena SEO?

Cena pozycjonowania strony internetowej w agencji Lojalni obejmuje:

 • opiekę zespół specjalistów – nad pozycjonowaniem Twojej strony czuwają: opiekun klienta, specjalista. ds pozycjonowania, specjalista ds. content marketingu oraz specjalista ds. link buildingu,
 • dostęp do specjalistycznych narzędzi SEO,
 • pozycjonowanie wszystkich fraz powiązanych z Twoją ofertą oraz lokalizacją,
 • tworzenie i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma, 
 • audyt SEO strony,
 • przygotowanie strategii pozycjonowania na podstawie analizy konkurencji oraz sytuacji na rynku,
 • tworzenie treści,
 • budowa profilu linkowego poprzez pozyskiwanie linków z wartościowych stron, powiązanych tematycznie.

Dlaczego nie płacisz za pozycje?

Wybierając usługi SEO, zwróć uwagę nie tylko na to, ile kosztuje usługa pozycjonowania, ale także w jaki sposób będzie następowało rozliczenie. Jako agencja Lojalni chcemy zapewnić naszym klientom rzetelną obsługę, dlatego wybraliśmy model comiesięcznej opłaty za działania.  U nas nie płacisz za pozycje, ale za pracę zespołu projektowego. Wraz z każdym upływającym miesiącem jesteś w stanie pozyskać więcej klientów przy tym samym budżecie. Na początku skupiamy się na budowie widoczności na kluczowe frazy, a następnie rozszerzamy prace o pozycjonowanie stron internetowych na frazy z długiego ogona. Są one mniej konkurencyjne, ale lepiej odzwierciedlają intencje użytkownika i dzięki temu dają większe szanse na konwersje. Konsekwentnie realizujemy cele i budujemy pozycję całego serwisu, by pozycjonowanie strony przyniosło zwrot z inwestycji w postaci sprzedaży Twoich usługi. Pamiętamy, że pozycje i ruch to nie wszystko, dlatego przekształcamy użytkowników w klientów.

Dzięki stałej, comiesięcznej płatności, jesteś w stanie zaplanować swój budżet i uwzględnić koszty pozycjonowania. Z góry wiesz, ile zapłacisz i za co. Decydując się na opłatę za pracę, a nie za fraz, unikasz także ryzyka, że agencja SEO będzie stosowała nieuczciwe metody, by szybko osiągnąć efekty i zarabiać od początku współpracy. W agencji Lojalni działamy zgodnie z wytycznymi Google dla webmasterów, ponieważ interesuje nas realny zysk i zadowolenie klienta, a nie chwilowe pozycje w top10 wyników wyszukiwania.

SEO dla stron internetowych – inwestycja, a nie koszt

Pozycjonowanie stron internetowych to nie tylko koszt, ale przede wszystkim inwestycja w dotarcie do nowych klientów. Nawet najlepsza oferta nie obroni się bez wysokich pozycji w Google. Każdy kolejny miesiąc inwestycji w pozycjonowanie strony www w Google pozwala pozyskiwać coraz więcej klientów przy tych samych kosztach. Oznacza to, że koszt pozyskania pojedynczego klienta jest coraz niższy. Skuteczne SEO w połączeniu z optymalizacją konwersji zarabia na siebie i zwróci się w postaci większej liczby klientów.

Jakie efekty możesz uzyskać w pozycjonowaniu stron?

Celem pozycjonowania stron www w Google jest:

 • osiągnięcie jak najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania,
 • zwiększenie ruchu i przyciągnięcie nowych użytkowników na stronie,
 • pozyskanie klientów oraz wzrost liczby konwersji.

Efekty te nie przychodzą z dnia na dzień ani w jednym czasie – w pozycjonowaniu stron istotny jest zarówno czas, jak i systematyczne prowadzenie działań. Najpierw zauważysz wzrost widoczności – więcej fraz powiązanych z Twoją ofertą znajdzie się na wyższych pozycjach w SERPach. Następnie odnotujesz wzrost ruchu. Dopiero większy ruch może przełożyć na wzrost sprzedaży i konwersje, pod warunkiem, że optymalizujesz stronę w taki sposób, by ułatwić użytkownikowi realizację transakcji czy skorzystanie z usługi.

Od czego zależą czas oczekiwania na efekty pozycjonowania?

 • wyjściowego stanu witryny (czy kiedykolwiek była pozycjonowana i w jaki sposób, czy jest prawidłowo zaindeksowana w Google, czy nie nałożono na stronę filtrów ręcznych, jaki jest profil linkowy witryny i czy był budowany w sposób naturalny, czy na stronie są treści, a jeśli tak, to czy są one zoptymalizowane pod pozycjonowanie),
 • wielkości konkurencji na rynku – w mniej konkurencyjnych branżach efekty przyjdą szybciej,
 • sytuacji konkurencji – czy inwestuje w pozycjonowanie,
 • rynku, na którym chcesz się promować – pozycjonowanie lokalne szybciej przyniesie zauważalne efekty niż przy pozycjonowaniu szerokim.

Ile trwa pozycjonowanie strony na lokalnym rynku?

Agencja SEO Lojalni oferuje przede wszystkim pozycjonowanie stron na rynku lokalnym. Dlaczego warto zainwestować w lokalne SEO?

 • Pozycjonowanie stron w Google na lokalne frazy sprawia, że konkurencja jest mniejsza.
 • Regionalne SEO to niższe koszty i szybsze efekty.
 • Lokalne pozycjonowanie stron umożliwia dotarcie do użytkowników, którzy szukają Twojej oferty i są w stanie z niej skorzystać, ponieważ znajdują się w bezpośredniej okolicy.

Pozycjonowanie strony lokalne z agencją SEO może przynieść pierwsze wyniki już po 3-6 miesiącach współpracy. Najpierw zauważysz wzrost widoczności – większą liczbę kluczowych fraz w top10 wyników wyszukiwania, następnie wzrost ruchu. To przekłada się na wzrost liczby konwersji, czyli wzrost sprzedaży Twoich usług. Pamiętaj jednak, że pozycjonowanie stron wymaga stałych działań i optymalizacji. Twoja konkurencja nie śpi i również inwestuje w SEO – jeśli chcesz utrzymać swoją pozycję, nie rezygnuj z działań.

Co to jest pozycjonowanie szerokie

Szerokie pozycjonowanie w kontekście SEO odnosi się do strategii, w ramach której strona internetowa jest optymalizowana pod kątem różnorodnych fraz kluczowych i zapytań użytkowników, aby zwiększyć jej ogólną widoczność w wynikach wyszukiwania. W przeciwieństwie do strategii skupiającej się na konkretnej, wąskiej grupie fraz kluczowych, szerokie pozycjonowanie obejmuje szerszy zakres tematyczny, angażując różne segmenty odbiorców i zaspokajając różnorodne potrzeby użytkowników.

Jaki jest cel pozycjonowania szerokiego

Głównym celem szerokiego pozycjonowania jest maksymalne wykorzystanie potencjału organicznych wyników wyszukiwania poprzez adresowanie różnych aspektów danego tematu. W praktyce oznacza to, że strona jest zoptymalizowana dla szerokiej gamy słów kluczowych, co sprawia, że może być bardziej atrakcyjna dla różnych grup docelowych i zainteresowanych użytkowników.

W ramach szerokiego pozycjonowania, strategie SEO obejmują często nie tylko główne frazy kluczowe, ale także długie ogony, czyli bardziej szczegółowe i specyficzne zapytania. Dzięki temu strona może być bardziej dostępna dla osób poszukujących informacji na różnych etapach procesu decyzyjnego, co z kolei może przyczynić się do zwiększenia ruchu organicznego.

Warto jednak pamiętać, że skuteczne szerokie pozycjonowanie wymaga równoważenia różnorodności tematycznej związanej z treściami na stronie, aby utrzymać wysoką jakość i zgodność z oczekiwaniami użytkowników oraz algorytmami wyszukiwarek.

Czy pozycjonowanie szerokie jest lepsze niż pozycjonowanie lokalne?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy pozycjonowanie szerokie jest lepsze niż pozycjonowanie lokalne, ponieważ to zależy od konkretnych celów biznesowych, charakterystyki produktów lub usług, oraz rynkowych warunków. Oba rodzaje pozycjonowania mają swoje miejsce i znaczenie w strategii marketingowej, a wybór między nimi zależy od specyfiki danej firmy.

Pozycjonowanie szerokie – zalety

 • Może dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.
 • Elastyczność w dostosowywaniu się do zmian w trendach rynkowych.
 • Może generować większą liczbę ogólnych organicznych odwiedzin.

Pozycjonowanie szerokie – wyzwania

 • Konieczność konkurowania z bardziej ogólnymi i globalnymi zapytaniami.
 • Ryzyko utraty precyzji i spójności w treściach na stronie.

Pozycjonowanie lokalne – zalety

 • Skierowane do lokalnego rynku, co może być istotne dla firm usługowych lub sklepów stacjonarnych.
 • Mniejsza konkurencja w wynikach lokalnych wyszukiwarek.
 • Bardziej precyzyjne dopasowanie do potrzeb lokalnej społeczności.

Pozycjonowanie lokalne – wyzwania

 • Ograniczony zasięg, co może być problemem dla firm o globalnym zasięgu.
 • Konieczność dokładnego dostosowania treści do lokalnego kontekstu.

Ostateczny wybór między pozycjonowaniem szerokim a lokalnym powinien wynikać z analizy konkretnych celów biznesowych, grupy docelowej i charakterystyki produktów lub usług. W niektórych przypadkach, kombinacja obu strategii może być optymalnym rozwiązaniem. Warto też monitorować wyniki, analizować dane analityczne i dostosowywać strategię w zależności od zmieniających się warunków rynkowych.

Czynniki rankingowe w pozycjonowaniu stron w Google – co wpływa na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania?

Czynniki rankingowe  w wyszukiwarce Google są objęte tajemnicą – jest ich ponad 200, ale znamy tylko część z nich. Mimo to dzięki wiedzy, doświadczeniu w pozycjonowaniu stron i zaangażowaniu jesteśmy w stanie osiągnąć wysokie pozycje na kluczowe frazy, co pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż Twoich usług. Na podstawie wieloletniego doświadczenia polskich i zagranicznych specjalistów ds. pozycjonowania powstała lista czynników rankingowych, czyli elementów, które Google bierze pod uwagę, ustalając pozycję stron w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Są to:

 • czynniki on-page SEO, czyli działania w Twojej witrynie,
 • czynniki off-page SEO – czyli działania poza Twoją witryną, które mogą mieć wpływ na jej pozycję w Google,
 • czynniki z zakresu użyteczności oraz User Experience, które wpływają na komfort użytkownika podczas interakcji ze stroną.

Czynniki rankingowe w pozycjonowaniu stron – on-page SEO

Jakie elementy Twojej strony internetowej mają wpływ na wyniki SEO? Wśród najważniejszych czynników wyróżniamy:

 • zastosowanie kluczowych fraz – w title (tytule SEO strony), nagłówku H1, w treści głównej,
 • obecność wartościowej treści na stronie uwzględniającej kluczowe frazy,
 • oryginalność treści,
 • optymalizacja treści (zastosowanie nagłówków, akapit, śródtytułów, wypunktowań, boldów),
 • liczba i jakość linków wewnętrznych w treści,
 • czas ładowania strony,
 • obecność zoptymalizowanych zdjęć i grafik na stronie, uzupełnionych o opis alternatywny,
 • optymalizacja techniczna strony (optymalizacja adresów URL, nagłówków H, stworzenie mapy strony oraz pliku robots.txt),
 • poprawnie wdrożone przekierowania i linki kanoniczne,
 • wiek i historia witryny.

Czynniki rankingowe w pozycjonowaniu stron – off-site SEO

Czynniki rankingowe z zakresu off-site SEO, które mają wpływ na pozycjonowanie strony, to przede wszystkim profil linkowy strony. Obejmuje on:

 • liczbę i jakość linków przychodzących,
 • wartość witryn, z których pochodzą linki przychodzące,
 • treści linków (anchory),
 • autorytet strony i domeny linkujące,
 • tempo przyrostu linków,
 • liczba uszkodzonych linków,
 • liczba linków nofollow, które nie przekazują mocy linkowanej stronie,
 • powiązanie tematyczne ze stroną i domeną, z której pochodzi link.

Czynniki SEO podnoszące komfort korzystania ze strony

Ocena strony przez roboty Google obejmuje także wskaźniki popularności strony, takie jak:

 • CTR w Google dla wszystkich fraz,
 • współczynnik odrzuceń,
 • wielkość ruchu.
 • czas spędzony na stronie,
 • liczba komentarzy.


By pomóc naszym klientom w osiągnięciu sukcesu, stale się rozwijamy – śledzimy komunikaty Google oraz newsy z branży oraz zagraniczne blogi o SEO i pozycjonowaniu stron. W ten sposób możemy przygotować witryny naszych klientów na ewentualne zmiany i aktualizacje Google oraz dopasować działania do zmieniających się wymogów oraz sytuacji na rynku.

Pozycjonowanie lokalne

Chcesz zdobyć przewagę nad konkurencją? Sprawdź jak wygląda pozycjonowanie w Twoim mieście i jakich efektów możesz się spodziewać współpracując z Agencją Lojalni.

Pozycjonowanie Gdynia

Pozycjonowanie Warszawa

Pozycjonowanie Częstochowa

Pozycjonowanie Radom

Pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie Sosnowiec

Pozycjonowanie Kielce

Pozycjonowanie Rzeszów

Pozycjonowanie Gliwice

Pozycjonowanie Zabrze

Pozycjonowanie Olsztyn

Pozycjonowanie Bielsko-Biała

Pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie Łódź

Pozycjonowanie Wrocław

Pozycjonowanie Poznań

Pozycjonowanie Gdańsk

Pozycjonowanie Bytom

Pozycjonowanie Zielona Góra

Pozycjonowanie Rybnik

Pozycjonowanie Opole

Pozycjonowanie Tychy

Pozycjonowanie Gorzów Wielkopolski

Pozycjonowanie Płock

Pozycjonowanie Dąbrowa Górnicza

Pozycjonowanie Elbląg

Pozycjonowanie Tarnów

Pozycjonowanie Chorzów

Pozycjonowanie Koszalin

Pozycjonowanie Szczecin

Pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie Lublin

Pozycjonowanie Białystok

Pozycjonowanie Katowice

Pozycjonowanie Sopot

Pozycjonowanie Wałbrzych

Scroll to Top