Systemy rezerwacji online

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zwraca uwagę na jakość obsługi klienta, w tym także na skuteczne zarządzanie wizytami. Właściciele lokali gastronomicznych, salonów fryzjerskich czy gabinetów medycznych doskonale wiedzą, jak ważne jest efektywne zarządzanie terminami, aby zapewnić swoim klientom najlepszą jakość usług. W tym artykule przedstawimy, jakie są najpopularniejsze narzędzia do systemów zarządzania rezerwacjami w lokalach, które pomogą Ci w organizacji czasu i zwiększeniu satysfakcji klientów. Przyjrzymy się ich funkcjonalności, cenom oraz dostępności, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojego biznesu.

Co to są narzędzia do systemów zarządzania rezerwacjami w Twoim lokalu i jakie są ich funkcjonalności?

Narzędzia do systemów zarządzania rezerwacjami to aplikacje, które pozwalają na efektywne zarządzanie procesem rezerwacji. Wśród ich funkcjonalności wymienić można:

 • możliwość rezerwacji online;
 • wykonywanie płatności online;
 • wysyłanie przypomnień o umówionej wizycie;
 • planowanie pracy pracowników;
 • generowanie raportów dotyczących efektywności firmy.

Poniżej prezentujemy szereg narzędzi, za pomocą których będziesz mógł zarządzać wizytami. Zapoznaj się dokładnie z ich charakterystyką i udogodnieniami, jakie oferują. Najważniejsze, by wybrać narzędzie, które najlepiej sprawdzi się w codziennym funkcjonowaniu firmy. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, jakie są najważniejsze potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie do zarządzania Booksy

Booksy to aplikacja, dzięki której firmy mogą sprawnie zarządzać systemem rezerwacji online. Narzędzie pozwala pozyskiwać klientów, a jednocześnie nie tracić czasu podczas pracy w salonie, ponieważ nie trzeba odbierać telefonów. Dzięki temu pracownicy mogą w pełni zająć się klientem.

Wykupując dostęp do Booksy Biz umożliwiasz klientom rezerwowanie wizyt online przez media społecznościowe (Instagram, Facebook), można to zrobić także za pomocą Google. Ponadto istnieje możliwość używania narzędzi pozwalających na zarządzanie salonem. Zaletą jest także dostępność wsparcia technicznego. Abonament obejmuje również wiadomości powitalne i powiadomienia przez SMS dla klientów. Funkcja Booksy Boost to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz wypromować swoją firmę. Jest to narzędzie, dzięki któremu jesteś w stanie znaleźć się na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na hasła, które wpisują klienci, np. booksy kosmetyczka Poznań.

Narzędzie do zarządzania wizytami Zolmi

Zolmi to program do zarządzania salonem fryzjerskim. Uważany za jeden z najlepiej funkcjonujących programów (obok Booksy), ponieważ proponuje wiele rozwiązań pozwalających na zarządzanie lokalami.

To system rezerwacji zapewniający udogodnienia, takie jak:

 • szybkie i sprawne realizowanie harmonogramów, wliczając w to funkcję kasowania za pomocą jednego kliknięcia oraz szybkie dokonanie zmiany rezerwacji;
 • kontrolowanie stanu magazynowego;
 • bezpłatne wysyłanie przypomnień o wizytach przez maila;
 • planowanie pracy pracowników.

Jeśli zdecydujesz się na funkcje premium, istnieje również możliwość korzystania m.in. z:

 • przypomnień w formie powiadomień SMS;
 • funkcji zarządzania zapasami (w tym automatycznego zamawiania, alertów minimalnego poziomu zapasów, inwentaryzacji);
 • płatności online;
 • raportów dotyczących płatności oraz wydajności pracowników.

Zolmi oferuje również rzetelną pomoc techniczną uwzględniającą potrzeby klientów.

Chcesz zwiększyć zasięg swojej firmy na całą Polskę?

Oprogramowanie do zarządzania Fresha

Kolejny intuicyjny system, który pozwala na zarządzanie rezerwacją w lokalu, to Fresha. Dlaczego warto z niego skorzystać? Oprogramowanie ma wiele funkcji, co ułatwia proces zarządzania wizytami oraz realizację płatności.
Pozwala także zarządzać kartami upominkowymi, w bezpieczny sposób przetwarzać płatności klientów, jak również zintegrować system ze stroną www oraz social mediami, co pomaga w osiąganiu celów marketingowych. Fresha nie oferuje jednak integracji z księgowym oprogramowaniem. Poza tym trudne jest włączanie dodatków do istniejącej usługi w trakcie rezerwacji. Może to niekorzystnie wpływać na przepływ informacji między firmą a klientami.

Shortcuts

Shortcuts to innowacyjny system przeznaczony dla branży kosmetycznej. Znajdziesz w nim funkcje, dzięki którym łatwiej będzie Ci prowadzić swój biznes, czyli:

 • rezerwowanie wizyt;
 • zarządzanie płatnościami online;
 • e-mail marketing;
 • organizacja pracy personelu.

To nowoczesne narzędzie, które sprawia, że obsługiwanie klientów jest łatwe i komfortowe, ponadto usprawnia organizację pracy. Shortcust zamówić można w różnych wersjach, które różnią się od siebie funkcjami. Nie ma jednak wersji darmowych ani próbnych.

Centrum nauki Shortcuts to dedykowana strona www, dzięki której zaczniesz pracę z oprogramowaniem i dowiesz się, w jaki sposób stosować funkcje narzędzia w salonie. W witrynie znajdziesz także sekcję z podcastami oraz blogiem.
Niestety interfejs nie jest za bardzo intuicyjny, dlatego należy poświęcić trochę czasu na naukę jego obsługi.

Narzędzie do zarządzania lokalami Vagaro

Platforma Vagaro ułatwia znalezienie salonów kosmetycznych, ośrodków fitness oraz SPA. System pozwala realizować rezerwację oraz wykonywać płatność z góry. Udogodnieniem w Vagaro jest to, że jako klient w każdym momencie możesz dokonać zmiany terminu lub anulować rezerwację. Z kolei właściciel może sprawnie zarządzać harmonogramem wizyt.

Kolejną korzyścią są automatyczne przypomnienia wysyłane klientom przed wizytą. Vagaro jest dostępne poprzez urządzenia z systemem Android i iOS. Narzędzie sprawdza się przy dostarczaniu istotnych informacji, w tym raportów zawierających dane na temat utrzymania klientów. Można dopasować je do specyfiki branży oraz potrzeb pracowników i klientów.

Oprogramowanie Phorest

Phorest to kolejny system do obsługi rezerwacjami, który ma wiele przydatnych funkcji. Daje możliwość przechowywania informacji na temat twoich klientów i pozwala na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem. Dzięki systemowi można generować ważne raporty pomagające ocenić skuteczność prowadzonej przez Ciebie działalności. Phorest jest łatwy w obsłudze oraz wydajny, co pozwala zaoszczędzić czas. Aplikacja może pochwalić się profesjonalnym zespołem pomocy technicznej, który szybko zareaguje, gdy będziesz potrzebować wsparcia.

Narzędzie do zarządzania wizytami Versum

Dzięki systemowi rezerwacji Versum będziesz w stanie pokonać konkurencję. Oprogramowanie pomaga usprawnić organizację pracy oraz komunikację z klientami.

Versum wyróżnia się tym, że umożliwia rezerwację wizyty w lokalizacji wybranej przez klienta. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą przyjechać do Twojego lokalu. Narzędzie jest komfortowe w obsłudze i umożliwia zarezerwowanie wizyty z dużym wyprzedzeniem. Atrakcyjnymi funkcjami Versum są także integracja z mediami społecznościowymi oraz zarządzanie zapasami.

Narzędzie do zarządzania lokalami Timely

Narzędzie Timely oferuje wiele korzyści, w tym:

 • płatności online;
 • przypomnienia za pomocą SMS-a;
 • intuicyjny system obsługi;
 • działanie na różnych urządzeniach.

Czego mu brakuje? Funkcji wyszukiwania, która jest bardzo przydatna, zwłaszcza kiedy właściciele potrzebują odnaleźć wydarzenia z przeszłości. Poza tym z narzędzia korzystać można wyłącznie w języku angielskim, co może być utrudnieniem w niektórych sytuacjach.

Narzędzie do zarządzania wizytami Square

Square jest aplikacją opartą na chmurze oraz darmową dla jednoosobowych działalności. W sytuacji, gdy właściciel zatrudnia pracowników, koszt jest uzależniony od liczby zatrudnionych.

Square pozwala klientom na sprawne umawianie wizyt. Jakie jeszcze ma funkcje?

 • zarządzanie zespołem;
 • umożliwienie realizacji płatności przy pomocy karty kredytowej;
 • zarządzanie listą płac;
 • generowanie powiadomień o wizytach.

DaySmart Salon

Narzędzie DaySmart Salon pozwala na usprawnienie usług salonów fryzjerskich oraz barberów poprzez nowoczesne funkcje, w tym szybką rezerwację online, zarządzanie personelem, kontrolę zapasów, a także system POS. Oferuje elastyczne rozwiązania, dzięki czemu można dopasować ją do potrzeb działalności. Umożliwia wysyłkę powiadomień za pomocą SMS-a i maila.

Z aplikacji można korzystać poprzez urządzenia mobilne mające system Android i iOS, ale również używając przeglądarki internetowej. DaySmart Salon generuje raporty dostarczające ważne dane na temat efektywności firmy, co ułatwia wprowadzanie zmian. Zaletą jest także jego intuicyjna obsługa.

Potrzebujesz profesjonalnego audytu SEO?

Popularne narzędzia do systemów zarządzania rezerwacjami w Twoim lokalu. Podsumowanie

Istnieje wiele popularnych narzędzi do systemów zarządzania rezerwacjami w lokalach, które pozwalają właścicielom biznesów na łatwe i efektywne zarządzanie swoimi rezerwacjami. Każde narzędzie ma swoje wady i zalety, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji danego przedsiębiorstwa.

Warto jednak zauważyć, że korzystanie z systemów do zarządzania rezerwacjami jest obecnie nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne w wielu branżach. Dzięki temu właściciele firm mogą z łatwością planować swoją pracę, zapewniając tym samym najlepszą obsługę dla swoich klientów. Używanie ich przynosi wiele korzyści, w tym usprawnienie procesu rezerwacji, zwiększenie przychodów, czy poprawę wizerunku lokalu, a także relacji z klientami. Aplikacje do zarządzania systemami rezerwacji zawierają zwykle elementy, takie jak możliwość rezerwacji online, generowanie automatycznych przypomnień o umówionych wizytach, zbieranie danych na temat klientów, tworzenie raportów dotyczących efektywności firmy. Aplikacje zajmują się kwestiami administracyjnymi, dzięki czemu firma ma więcej czasu na inne sprawy.

Ważne, by wybierając aplikację wziąć pod uwagę potrzeby klientów oraz firmy. Można zorganizować spotkanie z pracownikami, by wspólnie zastanowić się nad najkorzystniejszą dla wszystkich opcją. Część aplikacji ma darmowy okres próbny, dostępne są wersje podstawowe oraz premium. Należy rozważyć, które z funkcji będą najbardziej przydatne w codziennej pracy, by zainwestować w aplikację, która najbardziej nam odpowiada.

Inni przeczytali także:

10 najlepszych kreatorów stron internetowych dla małych biznesów
Popularne strony do zarządzania rezerwacjami w małych hotelach
Jak zwiększyć konwersję na stronie internetowej?

Scroll to Top